مینی پرس: فقط برای خندیدن لب های تو

چند وقت پیش راجع به یه استارتاپ جدی حرف زدم و همه منتظر خبری از اون بودن که یه دفعه خبر رونمایی یکی دیگه به گوششون رسید. شبیه بازیکن های فوتبال که به راست نگاه می کنن و یه دفعه پنالتی رو به چپ دروازه می کوبند، ما هم وقتی همه حواس ها به سمت دیگه ای بود، تصمیم گرفتیم بازی رو با این شروع کنیم.

مدت ها قبل تو جلسات گپ مدیریتی تبریز، ایده هایی برای شروع کسب و کار مطرح شد و یکی از اون ایده ها توسط مهندس حسن اطاعت، در مورد غذاهای کم کالری و کم حجم بود. ایده ی هیجان انگیزی بود و خیلی ها رو مجذوب خودش کرد. جالب تر این بود که هر کس به این ایده به یه شکل نگاه می کرد و نقش یه جرقه رو داشت که شعله آتیش هر کس به پیش زمینه فکری اون بر می گشت.

من هم که موفقیت پیتزا ویلای تجریش تهران رو دیده بودم و در طرف مقابلش بستنی متری روبروی پارک ملت، این ایده رو با این تم شروع کردم که غذای مینی و کم حجم می تونه یه حرکت خوب تجاری باشه. با این که خودم و بچه های شرکت هیچ تخصص و تجربه ای تو این سمت نداشتیم، اما کسانی رو در نزدیکیمون داشتیم که کاملا برای این ایده مناسب بودند. یه تیم کامل که تو آشپزی فوق العاده بودن و یه سرمایه گذار عالی که خیلی وقته به فکر زدن یه رستورانه. برای همین بود که شهامت شروع این ایده رو پیدا کردیم و دست به کار شدیم.

روزای اول قضیه جدی به نظر نمی رسید و در حد بررسی بود اما وقتی سایت طراحی شده توسط بچه های استایل وب رو دیدم، مطمئن شدم که می خوام ادامه بدم و باید ادامه بدیم. دیگه کم کم وقت اون رسیده بود که برای این ایده یه اسم انتخاب کنیم که بتونیم صداش کنیم. این بود که تو شرکت طوفان فکری راه انداختیم. یعنی به معنای واقعی طوفان بود. هر کی هر چی به ذهنش می رسید می گفت. در آخر از اسم “مینی پرس” همه خوششون اومد و دامنه هاش هم آزاد بود. حالا نوبت به لوگو رسیده بود. دفترچه نقاشی تبلتم رو باز کرده بودم اما هیچ ایده ای به ذهنم نمی رسید. زنگ زدم به گرافیستمون و گفتم یه لوگو می خوام واسه غذای مینی و اون یه لوگوی عالی تحویلمون داد که واقعا رضایت بخش بود. دیگه ایده مون شناسنامه دار شده بود و به قول حرفه ای ها، اولین قدم های برندینگش انجام شده بود.

تو این مدت رو بقیه استراتژی هاش، غذاهاش و کلا ساختار کسب و کارش، بررسی های لازم رو انجام دادیم و با افراد خبره مشورت کردیم که خودش یه داستان کامله.

در نهایت ۲۰ دی، مینی پرس با شما خواهد بود… امیدواریم برای شما هم از مینی پرس خاطرات خوبی بسازیم!

۶ نظر

 • ایول خیلی خوبه مشتاقانه و با هیجان خیلی زیاد منتظریم مینی پرس بیاد بازار و بترکونه
  ارزوی موفقیت دارم براتون 🙂

  پاسخ
 • اینکار هم لازم بود صورت بگیره حس این که می خوریم تنها برای تامین کالری نه سیر شدن یه حس خوبیه برا من که اضافه وزنم زیاده این حس دلچسب هستش یه جورایی به خودم میگم فقط کالری می خوام نمی خوام سیر شم و این باعث میشه از غذایی که بخرم بیش از حد انتظار نداشته باشم. مطمئنم نتیجه خوب میده مثل یه عصرانه است اما سبکش خیلی فرق میکنه موفق بمونین

  پاسخ
  • ممنون. امیدواریم بتونیم به خواسته های شما پاسخی مناسب بدیم : )

   پاسخ
 • ایده شما رو دقیقا نگرفتم ، یعنی رستوران شما غذایی رو عرضه میکنه که حجم کمی داشته باشه ؟

  پاسخ
  • عسل راد

   بله غذایی که ما ارائه می کنم نسبت به پرس معمولی حجم کمتری داره و به تبع قیمت پایین تری داره.

   پاسخ

نظر بدهید